Všude samé obaly

Bohužel, koronavirová pandemie tomu nepomohla, spíše situaci, kterou obyvatelé planety Země rozjeli ve velkém, celou pozastavila. Začala se totiž konečně řešit otázka jednorázových obalů z plastů, které jsou příšerná hrozba pro životní prostředí. Ano, třídit dokážeme – v tom jsme skutečně dobří, ale co si takhle říct, že bude ještě mnohem lepší, pokud odpadu budeme produkovat méně a méně? Samozřejmě, že to bude lepší! Nosíme už vlastní tašky na nákupy, vlastní pytlíky na zeleninu, vlastní hrnky na kávu, buďme ještě důslednější! Co když vám řekneme či poradíme něco jako je jedlé nádobí. Slyšeli jste už o něm?

87_bez-nazvu66

Snězte si své brčko nebo lžičku

Jedlé lžičky nebo kelímky mohou posloužit dost dobře i jako dárky na oslavu, na kterou se chystáte. Oslavenci můžete dát jako doplněk toto nádobí, které hned po použití může zkonzumovat. Třeba se právě tento váš dárek stane velkým hitem, který ocení nejen oslavenec, ale i hosté, kteří na party přijdou. A to se vyplatí. Objednat si můžete třeba i těstovinová brčka, která jsou z pšenice a určitě vydrží více než ta klasická papírová, která se teď všude dávají jako náhrada za ta plastová.

135-1_ggj

Nemusíte je jíst za každou cenu

Samozřejmě vás nenutíme do toho, abyste jedlé talíře nebo příbory hned snědli. Můžete je vyhodit do bioodpadu, ve kterém se krásně rozloží. Každopádně ve všech případech se jich „zbavíte“ a neudělají neplechu někde na skládce, kde se budou zarovnávat zeminou a jednou budeme předstírat, že ten velký kopec je prostě kopec a ne žádná zasypaná hromada odpadků. Au, to bolí, pokud budeme uvažovat takto. Mysleme ale na to, že je nás čím dál více, kteří myslí na to, aby to v otázce nakládání s odpady pracovalo co nejlépe a abychom alespoň začali přemýšlet nad tím, jaký odpad vytváříme a co s ním bude dál a hlavně – přestává nám to být jedno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup