Máte zlatou rezervu?

Žijeme v notně nejistém světě. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a co vidíme? Tu se nedaří to, tu pro změnu ono, stát dělá obří dluhy a mnozí z prostých lidí jsou nuceni mu v tom sekundovat, ukládat si peníze na účet je čiré bláznovství a investování do cenných papírů, investičních podniků a podobně je sázkou do hodně nejisté loterie…

destička na krabičce

A ten, kdo se tak dobral nějakého toho jmění, aby se uzoufal. Protože má sice peníze, jenže tyto velice rychle ztrácejí hodnotu. A dávný vtip o tom, že ‚u nás nemáme inflaci, jenom je všechno čím dál dražší‘, už není k smíchu. A není ani pomyslné světýlko na konci tunelu, jež by signalizovalo, že se to v dohledné době změní k lepšímu.
Jenže co může člověk udělat pro stabilitu peněz, že? Nic. Ty jsou ovlivňovány tu trhem, tu vládou a tu centrální bankou, a to prostí našinci neovlivní.
Ovšem hodnotu svých úspor přece jenom ovlivnit můžeme. Ovšem jedině tím, že je investujeme do něčeho, co má nezpochybnitelnou dlouhodobou hodnotu.
A co je právě takovou investiční příležitostí? Do čeho vložit své peníze, aby se taková investice neznehodnotila, aby zůstala stabilní nebo se na ní ještě lépe vydělalo?

zlaté destičky

Kdo chce mít takovou výhodu, sází zejména v dnešní nejisté době na zlato. Protože je to cena zlata, co je dnes na trhu zárukou stability a často i nemalých zisků. Ten, kdo nakoupí zlato, má v tomto hodnotu, jež se nikdy nerozplyne jako pára nad hrncem. Kdo pak nakoupí zlato v době, kdy je toto levnější, a následně ho zase prodá tehdy, když toto podraží, na tom logicky dokonce vydělá.
A proto byste – pokud máte nějaké ty volné peníze – měli zvážit investování právě do tohoto kovu, do zlatých mincí a slitků. Protože využijete-li služeb profesionálů z tohoto oboru, můžete do zlata skrýt to, co jste si vydělali. A na rozdíl od peněz vám nikdo vaše zlato nedokáže znehodnotit. To je totiž věčné.