Instalace madel

Nabízíme několik možností, jak si poradit s instalací madel ke zdi. Ať už se jedná o madla dřevěná, z PVC nebo plastová, najdeme společně tu nejvhodnější alternativu, jak madla na zeď spolehlivě připevnit:

Čím připevnit madla na zeď?

  • Koule k madlům – ideální pro interiér, který zahrnuje spíše oblé předměty, stejně tak se vyplatí koule využít, když máte na konci jednotlivých madel dostatek prostoru. Záleží tedy na velikosti, zejména šíři prostoru pro schodiště.
  • Úchytky na madla – praktický způsob, jak madla ke stěně připevnit, aniž bychom museli nezbytně využívat prostor okolo nich. Úchytky se většinou instalují zespodu, tudíž nejsou skoro vidět. Je potřeba se pouze smířit s tím, že musíme spojit dva odlišné materiály – kov a dřevo. Dřevěné úchytky nejsou příliš obvyklou záležitostí.
  • Lišty – můžeme použít pro ukončení madel po obou stranách nebo i k jejich připevnění. Případně jimi můžeme zčásti zakrýt kovové úchytky, aby celé zábradlí působilo přírodněji.

Při výběru úchytek ideálně sáhněte po držácích pro celokulatá madla. Můžete si poté zvolit různé varianty kovu a tvary těchto držáků.